Taneční skupina Nicola´s Dance Unico vznikla sloučením dvou tanečních skupin: taneční skupiny Nicola´s Dance a taneční skupiny Unico. Taneční skupina Nicola´s Dance byla založena v roce 1991 skvělou tanečnicí a choreografkou Nikolou Polakovičovou.

Ta dala skupině nejen jméno, ale i osobitý styl tance, který zaujal mnoho dětí a mladých lidí. Taneční skupina měla na začátku pouze juniorskou a hlavní kategorii, kterou si Nikola vypiplávala a připravovala na taneční soutěže a vystoupení. Z prvních členů vyrostla i nynější vedoucí TŠ Nicola´s Dance Unico Blanka Nečasová.

Obě taneční skupiny se po úspěšných společných projektech spojily v roce 1995 a vznikla taneční skupina Nicola´s Dance Unico, která začala působit pod Městským domem kultury v Karviné, kde působí dodnes. Taneční skupinu tehdy vedli Nikola Polakovičová a Petr Červinka. Avšak v roce 1996 zakladatelka Nicola´s Dance Nikola Polakovičová odcestovala do zahraničí a Petr Červinka také Nicola´s Dance Unico opustil. Vedení taneční skupiny se ujala Daniela Mrozková. V roce 1997 se zapojila i Blanka Nečasová, která začala s dětskou kategorií a po odchodu Daniely Mrozkové v roce 1998 se stala hlavní vedoucí a choreografkou celé taneční skupiny, kterou je dodnes. Taneční skupina se začala rozrůstat a s přípravou mladých tanečníků v přípravkách začaly pomáhat členky taneční skupiny, zejména pak Zuzana Helisová, Zuzana Vilímová (která později založila Nicola´s Dance Aerobik), Michaela Tomoszková, Denisa Bulejková a další, bez kterých by to nešlo. V roce 2007 se ke skupině vrátil Michal Jagiello, který se zapojil jako tanečník, vedoucí a choreograf. V témže roce se taneční skupina Nicola´s Dance Unico přejmenovala na Taneční školu Nicola´s Dance Unico.