Jsme taneční škola z Karviné, která se zabývá především tanečním stylem street dance. Věnujeme se stylům jako je new jack swing/hype, new style, popping, waacking, house a mnohým dalším. Občas také dáme show dance či modern dance.

Více informací

Taneční skupina NICOLA´S DANCE UNICO vznikla v roce 1991. Dnes působí jako Taneční škola Nicola´s Dance Unico pod Městským domem kultury Karviná, členská základna čítá na 240 tanečníků rozdělených do 5 věkových skupin včetně seniorské skupiny, kterou tvoří zejména rodiče dětí z Nicola´s Dance Unico.

Taneční škola má nyní celkem 10 skupin ve věku 4 – 99 let (Baby; Mini 1; Mini 2; Děti A, Děti B; Junioři A; Junioři B; Hlavní A; Hlavní B; Senioři (26 – 99 let). Tanečníci jsou rozděleni podle výkonnosti (začátečníci, mírně pokročilí, pokročilí).

Každý rok všechny skupiny nacvičují novou choreografii, rovněž se účastní řady tanečních soutěží a přehlídek v regionu a pravidelně se zúčastňují celorepublikových soutěží s postupem na Mistrovství Moravy, Mistrovství ČR a Mistrovství Evropy. Úspěšně reprezentují Karvinou a ze soutěží se vždy vrací s medailemi. Každým rokem se podílí na přípravě a realizaci tanečních pořadů pro žáky základních škol a taneční přehlídky pro veřejnost pod názvem „Taneční show“.

Každoročně jezdí na odborná soustředění, kde pilně trénují na blížící se soutěže. Soustředění spojují také se zábavou a především s tím, aby se všichni lépe poznali.

Vystupují také na různých kulturních, společenských a městských akcích, připravují vystoupení na zakázku na plesových akcích.

Ve spolupráci s MěDK pořádají taneční workshopy se známými českými i zahraničními lektory.