Jsme taneční škola z Karviné, která se zabývá především tanečním stylem street dance. Věnujeme se stylům jako je new jack swing/hype, new style, popping, waacking, house a mnohým dalším. Občas také dáme show dance či modern dance.

Více informací

Taneční skupina NICOLA´S DANCE UNICO vznikla v roce 1991. Dnes působí jako Taneční škola Nicola´s Dance Unico pod Městským domem kultury Karviná, členská základna čítá na 240 tanečníků rozdělených do 5 věkových skupin včetně dvou seniorských skupin, které tvoří zejména rodiče dětí z Nicola´s Dance Unico.

Taneční škola má nyní celkem 12 skupin ve věku 4 – 99 let (přípravka 4 – 6 let; přípravka 5 – 6 let; děti 6 – 8 let; děti A, děti B – 8 – 10 let; děti 11 – 15 let; junioři A, junioři B – 11 – 15 let; hlavní A, hlavní B – 15 – 25 let; senioři 26 – 99 let. Tanečníci jsou rozděleni podle výkonnosti (začátečníci, mírně pokročilí, pokročilí).

Každý rok všechny skupiny nacvičují novou choreografii, rovněž se účastní řady tanečních soutěží a přehlídek v regionu a pravidelně se zúčastňují celorepublikových soutěží s postupem na Mistrovství Moravy, Mistrovství ČR a Mistrovství Evropy. Úspěšně reprezentují Karvinou a ze soutěží se vždy vrací s medailemi. Každým rokem se podílí na přípravě a realizaci tanečních pořadů pro žáky základních škol a taneční přehlídky pro veřejnost pod názvem „Taneční show“.

Každoročně jezdí na odborná soustředění, kde pilně trénují na blížící se soutěže. Soustředění spojují také se zábavou a především s tím, aby se všichni lépe poznali.

Vystupují také na různých kulturních, společenských a městských akcích, připravují vystoupení na zakázku na plesových akcích.

Ve spolupráci s MěDK pořádají taneční workshopy se známými českými i zahraničními lektory.